Planen var att skriva hela förmiddagen och sedan fixa mat åt alla inför morgondagens flyttrally. Nu sitter jag istället med laptopen efter ett fatalt datorhaveri igår kväll, och ja, det är ungefär som om livet är satt på hold. I alla fall arbetslivet. Slänger upp några bilder på körsbärskvistarna som nu blommar på köksbordet, och önskar er en trevlig helg.
Foto: Anna
Edit: Problem solved – by me, myself and I!!!
Förunderligt hur det blivit med dessa datorer. Förstår din frustration. Härligt skön fredagsstämning i bilderna! trevlig helg från åland!
Körsbärskvistar är ju så ljuvliga. Ser att du hittat vita fjädrar oxå. Ha en trevlig helg!
Antar att det är en PC som kraschat?! 😉 Skaffa MAC!
Betalar du Marie?
Du får igen det på andrahandsvärdet, jag lovar dig! Vi har tom tjänat pengar på MAC:ar. Köp på Tradera exvis!
Var har du köpt de underbara äggen i glas??
Ha en finfin söndag. Här vaknade jag till -44 garder och blommor som hänger lessna ute MEN solen skiner så jag e glad ända.
Kristallägget är från Hemtex, det större från en finländsk stormarknadskedja som har ett eget märke vid namn House.